Rąstinio namo statybos technologija

UAB “Rąstinukai Jums” – vieta, kur gimsta originalūs mediniai gaminiai.

Per pastaruosius keletą dešimtmečių vystomi medinių konstrukcijų sprendiniai nebetęsia medinės architektūros tradicijų, ištobulintų kartos į kartą perduotos patirties, nes naujiems sprendiniams naudojama mediena yra inžineriškai ištirta, įvertinta statybinė medžiaga, kurios galimybių ribos išplėstos ir daugeliu atžvilgių prilygsta gelžbetoninėms konstrukcijoms.

Naujiems sprendiniams naudojama mediena yra inžineriškai ištirta!

 

  • Medienos rūšys – pušis eglė.
  • Drėgnumas – drėgmės kiekis yra ne didesnis 20%. Medienos ruoša ir džiovinamas trunka iki dviejų mėnesiu, ir tik tuomet naudojama rąstinio konstruktivo statyboms.
  • Dažniausiai naudojamas medinių sodo namelių (tašų/lentų) diametras – nuo 30mm iki 90mm.
  • Dažniausiai naudojamas medinių namų sienojų diametras – nuo 100mm iki 260mm.
Rąstinio statinio sienos montuojamos sienojus dedant vainikais. Vienas ant kito sienojus suleidžiamas pozu, o vainiko kampuose kertėmis.

Prieš veždami rąstini konstruktivą į statybos aikštelę, surenčiame rentinį pagal pateiktus pastato brėžinius gamybos bazėje, rąstus sužymime bei sunumeruojame, išrenkame ir paruošiame transportavimui į užsakovo nurodytą vietą. Taip mažinamos statybos darbų laiko sąnaudos.

Gali būti įgyvendinami pačios įvairiausios formos stogai: šlaitiniai, valminiai, plokštieji.

 

Kad ir kaip gerai būtų išdžiovinta mediena, rąstinis namas vis viena sėda kelis centimetrus, apie pora laipsnių kinta stogo šlaitų kampas, todėl gegnės tvirtinamos su slankikliais. Rąstinės konstrukcijos pastatų denginiai nesiskiria nuo bet kurios kitos konstrukcijos denginio. Gali būti įgyvendinami pačios įvairiausios formos stogai: šlaitiniai, valminiai, plokštieji.

Taikant alternatyvius medinius konstrukcinius sprendinius vienbučiams namams pagal esminį reikalavimą „Mechaninis atsparumas ir stabilumas“ gauta, kad tiek nauji, tiek įprasti Lietuvoje medinių konstrukcijų sprendiniai gali pakeisti esamus gelžbetoninius bei mūrinius sprendinius, nes jų laikomoji galia pakankama.